O studiu

Mercury studio - nahrávací studio, které vzniklo před 18 lety, patří dnes mezi špičkově vybavené studio s profesionální obsluhou a bohatými zkušenosti v nahrávání všech hudebních žánrů.

Jeho jádro tvoří hudební producent, muzikant a zvukař Roman "Masha" Šandor a hudební producent a kytarista Charlie Blažek, držitelé 10 Zlatých desek za produkci a zvuk.

Oba mají za sebou mnohou spolupráci s předními českými zpěváky a hudebníky, počínaje Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou, Jitkou Zelenkovou a konče třeba Martinem Maxou, Leonou Machálkovou, Alešem Brichtou, Markem Ztraceným ale i rockovými Citron, Head Down a Motorband.

Studio je tedy multi žánrové a dají se zde točit snímky od Popu přes Dance a Swing až po Rock nebo Heavy Metal. To dokazují jak reference, tak i vyšlá alba u labelů jako Sony Music, EMI-monitor, Universal Music,Warner music, Popron, Tommu records a West records.

Mercury studio se stalo i kuchyní pro výrobu hudebních základů všech tří řad Česko hledá Superstar a soutěže X-faktor. Spolupracovalo i na výrobě řady televizních pořadů jako například Mejdan roku z Václaváku, Zlatá hokejka, Atlet roku a podobně.

Technologie záznamu byla zvolena po dlouholetých zkušenostech jako hybridní, analogově - digitální. To v praxi znamená, že záznam probíhá výhradně přes analogové předzesilovače takových značek jako Universal Audio, SSL, Amek, Neve, Focusrite a analogový sumační pult SSL X-desk se super analogue obvody do digitálního zařízení, které u nás tvoří High Resolution AD/DA převodník Universal Audio Apollo Quad. Pak je vše digitálně editováno a při mixáži jde vše zpět do analogového sumačního pultu SSL s možností insertování lampových a dalších hardwarových komponentů a efektů Lexicon a TC electronic.To má za výsledek lepší dynamiku, teplejší a přitom jiskřivější zvuk.

Navíc Apollo obsahuje DSP akcelerační 4 jádrovou kartu pro používání špičkových plugin Universal Audio a to i při záznamu s téměř nulovou latencí.

Jako hlavní monitory byly na podzim roku 2016 zvoleny Finské Amphion TWO 18 + AMP 500, které patří v současné době mezi světovou špičku v poslechových monitorech a pro sekundární poslech byla zvolena studiová klasika Yamaha NS-10 Studio.

Režie má rozměry 5 x 4 metrů a nahrávací místnost 5,5 x 6,5 metru a je 3 metry vysoká. Studio je navrženo a realizováno podle výpočtů našeho předního akustika Rostislava Daňka.

Studio se nachází v budově Motelu =K= přímo na dálnici D5 na 62 km ve směru z Plzně do Prahy na EXITU 62 Rokycany (Kontakty). Je zde možnost ubytování a stravování v pěkné restauraci s výbornou kuchyní přímo v objektu.