O studiu

Mercury studio - nahrávací studio, které vzniklo v roce 1993, patří dnes mezi špičkově vybavené studio s profesionální obsluhou a bohatými zkušenosti v nahrávání všech hudebních žánrů.

Jeho jádro tvoří hudební producent, muzikant a zvukař Roman "Masha" Šandor a hudební producent a kytarista Charlie Blažek, držitelé 10 Zlatých desek za produkci a zvuk.

Oba mají za sebou mnohou spolupráci s předními českými zpěváky a hudebníky, počínaje Karlem Gottem, Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou, Jitkou Zelenkovou a konče třeba Petrem Kolářem, Martinem Maxou, Leonou Machálkovou, Alešem Brichtou, Markem Ztraceným ale i rockovými Citron, Head Down a Motorband.

Studio je tedy multi žánrové a dají se zde točit snímky od Popu přes Dance a Swing až po Rock nebo Heavy Metal. To dokazují jak reference, tak i vyšlá alba u labelů jako Sony Music, EMI-monitor, Universal Music,Warner music, Popron, Tommu records a West records.

Mercury studio se stalo i kuchyní pro výrobu hudebních základů všech tří řad Česko hledá Superstar a soutěže X-faktor. Spolupracovalo i na výrobě řady televizních pořadů jako například Mejdan roku z Václaváku, Zlatá hokejka, Atlet roku a podobně.

Technologie záznamu byla zvolena po dlouholetých zkušenostech jako hybridní, analogově - digitální. To v praxi znamená, že záznam probíhá výhradně přes analogové předzesilovače takových značek jako Rupert Neve Design, Heritage Audio, Warm Audio a Phoenix Audio do digitálního rozhraní Antelope Goliath, který má vynikající převodníky, a následně při mixáži se vše vrací do analogového, 32 kanálového sumačního pultu Heritage Audio MCM 32, do kterého jsou insertována další analogová zařízení – kompresory a ekvalizéry (Summit Audio, Neve, Gyraf Audio, atd.)

Navíc Antelope Goliath obsahuje vysoce výkonné DSP procesory pro používání vlastních plugin a to jak pro záznam, tak pro mix. Jedná se o emulace analogových zařízení prémiových výrobců API, BAE, Gyraf, ale i kytarových a basových zesilovačů a boxů jako Mesa Boogie, Fender, Vox, Orange, Marshall a Ampeg.

Jako hlavní monitory byly na jaře roku 2019 zakoupeny špičkové studiové monitory Kii Three od německého výrobce Kii Audio, které patří se svým detailním a dynamickým přednesem mezi současnou světovou špičku. Jako sekundární monitory jsou tu PSI Audio  A14-M.

Akustika a prostory studia včetně výběru materiálů, byla konzultována s naším předním akustikem Rostislavem Daňkem a celé studio, nově postavené v roce 2018, bylo navrženo podle současných trendů a požadavků hudebníků, tak aby vyhovovalo při nahrávání většiny hudebních žánrů.

Ve studiu najdete vše pro příjemnou a pohodovou práci, včetně Chill-out zóny s kuchyňkou až po sociální zařízení se sprchou. Studio se nachází v malebné vísce Dobřív nedaleko Rokycan asi 8 km od dálnice D5 (EXIT 50 - Mýto). Krásná příroda v podhůří Brd, historické památky i rybník jsou dobrým zdrojem pro načerpání energie, inspirace, nebo odpočinku.